ПРОДУКТИ
СЛЕД СЛЪНЦЕ
AQUAVELVET
car18_aquavelvet-milk-after-sun

 ОВЛАЖНЯВАЩ ЛОСИОН СОРБЕ СЛЕД СЛЪНЦЕ

МОМЕНТАЛНА РАЗЛАДУВАЧКА СЕНЗАЦИЈА
УЛТРА ХИДРАТАНТНО
КАДИФЕН ДОПИР
МОМЕНТАЛНО ВПИВАЊЕ

AQUAVELVET хидратантниотмелем за после сончање е прекрасен и освежителен измазнувачки мелем за ладење на кожата. Тој е збогатен со двоен напреден Moisture Balance систем : хијалуронска киселина + алое кој обезбедува длабока хидратација и нега на кожата, ја враќа изгубената влага и помага при задржување на прекрасниот Carroten тен.Истовремено помага при ублажување на иритациите на кожата предизвикани od од УВ зрачењето.

инструкции

Нанесете рамномерно на целото тело, на чиста кожа, после изложување на сонце. Повторете со нанесување колку што е потребно.

Съставки

AQUA, ISONONYL ISONONANOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, PARFUM, TOCOPHERYL ACETATE, XYLITYLGLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, XYLITOL, GLUCOSE, LECITHIN, PANTHENOL, ALLANTOIN, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, BISABOLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHT.

ТЕН

ТЕХНОЛОГИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ТЕН